LEGNAGO (WŁOCHY)

SIEDZIBA GŁÓWNA LEGNAGO - Centra Doskonalenia

Legnago (VR) - Włochy

Całkowita powierzchnia: 3000m2
Centrum szkoleniowe: 700m2
S.Pietro di Legnago - Powierzchnia fabryki: 22000m2
Angiari - Centrum Badawczo-Rozwojowe Technik Spalania: m2
Legnago

Nowa placówka Riello zlokalizowana w Legnago (we Włoszech) to Centrum Doskonalenia Rozwoju Produktu i Produkcji Palników, które z całej zajmowanej powierzchni 60 000 m2 obejmuje obszar 22 000 m2. Projektując to miejsce zwrócono szczególną uwagę na jakość środowiska pracy na terenie zakładu tak, aby stworzyć doskonałe połączenie między warunkami dla ludzi zatrudnionych w fabryce a wysoką jakością jaka wynika z ich pracy.
12 linii produkcyjnych przeznaczonych do wytwarzania palników na małej mocy charakteryzuje się wysoką elastycznością produkcji, zapewniając szybką reakcję na różne wymagania poszczególnych modeli. Tym, co wyróżnia palniki Riello małej mocy, to test w komorze spalania, któremu poddawany jest każdy palnik olejowy. W zakładzie zlokalizowane są jeszcze 3 linie produkcyjne dla palników komercyjnych do 2 MW oraz wyspy produkcyjne dla palników między 2 a 32 MW wyposażone systemy do symulacji pracy. Dzięki temu rozwiązaniu 100% produktów przechodzi testy.
Wysoko wykwalifikowany personel pracuje na obydwu rodzajach linii produkcyjnych oraz na wyspach montażowych przeznaczonych dla palników przemysłowych zapewniając zachowanie standardów najwyższej jakości, które są coraz bardziej ważne. Nowe wzornictwo produktów wiąże się z ciągłą poprawą jakości, funkcjonalności oraz trendów rynkowych. Najnowocześniejszą część stanowi obszar produkcji pomp olejowych zaczynający się od w pełni zautomatyzowanej obróbki żeliwnych elementów, a kończący się na półautomatycznej linii produkcyjnej, która dzięki 100% badaniu końcowemu i wysokiej produktywności zapewnia elastyczność i wysoką jakość. Ścisła kontrola procesu dostaw wzmocniona przez zautomatyzowane przeprowadzanie testów na różnych etapach obróbki i montażu wraz z skomputeryzowanym elastycznym działem wysyłek, pozwalają na otworzenie i zamknięcie produkcyjnego cyklu palnika i jego części zapasowych.

VOLPAGO - Centra Doskonalenia

Volpago (TV) - Włochy

Powierzchnia fabryki: 17000m2
Centrum Badawcze: 600m2
Legnago

Od ponad 25 lat zakład produkcyjny Volpago zajmuje się produkcją kotłów.
Opracowany już proces know-how został ponownie wdrożony wraz z ambitnym projektem, który obejmuje zakres zasobników
  • model 7200 / 2 Plus 200-1000 (również dostępny w wersji Ready)
  • model 7200 Range Boiler Plus 200-1000
  • model 150 -300 z naturalną cyrkulacją
VOLPAGO (WŁOCHY)

MORBEGNO (WŁOCHY)

MORBEGNO - Centra Doskonalenia

Morbegno (LC) - Włochy

Powierzchnia fabryki: 13000m2
Centrum Testowe Produkcji: 500m2
Legnago

Doskonałość organizacji procesu produkcji ze strony technicznej, uzyskana przy użyciu zaawansowanych metod sprawia, że zakład w Morbegno jest wiodącą na światowym rynku placówką instalującą kotły gazowe. Zakład produkuje strategiczne z technologicznego punktu widzenia produkty, w tym w 4 różne rodzaje wymienników ciepła: standardowy, Mono i kondensacyjny oraz dwufunkcyjne. Wszystkie ścienne wymienniki ciepła zaprojektowane i opracowane w naszym centrum badawczym są produkowane i testowane.
Ośrodek produkcyjny wyposażony jest w najnowocześniejsze urządzenia, przyjazne środowisku do malowania, pokrywania żywicą silikonową oraz epoksydową.
Ciągłe inwestowanie w zaawansowaną technologię i mechanizację pozwala na wszechstronne i rzetelne zaspokojenie potrzeb rynku zarówno w zakresie zróżnicowania produktów oraz terminów realizacji.
Precyzyjna kontrola jakości stanowi podstawę naszego systemu produkcji:
- każdy element, przed rozpoczęciem etapu montażu, podlega szeroko zakrojonym testom;
- wszystkie kotły przed zapakowaniem są jeden po drugim testowane na komputerowym stanowisku badawczym.
Zakład zlokalizowany jest w otoczeniu naturalnej przyrody Morbegno, miasta w dolinie Valtellina między Alpami Retyckimi i Orobie, ok. 100 km od Mediolanu.

MISSISAUGA - Centra Doskonalenia

Mississauga - Kanada

Powierzchnia fabryki: 5000m2
Legnago

Zakład produkcyjny w Północnej Ameryce zlokalizowany jest w Mississauga, Toronto, w Kanadzie i powstał w 1980 roku. Przy wykorzystaniu naszego potencjału maszynowego, zdolności montażowych i testujących oraz magazynów zlokalizowanych w Toronto w Kanadzie oraz w Bostonie w Massachusetts oraz kompleksowej sieci dystrybucji, sprzedaży i wsparcia produktu od wybrzeża do wybrzeża, Riello zapewnia stałe zaangażowanie w zapewnianie satysfakcji klientom z Ameryki Północnej.
Rzuć nam wyzwanie. Cieszymy się w sektorze palników doskonałą reputacją pod względem gotowości do opracowywania innowacyjnych rozwiązań.
MISSISSAUGA (KANADA)

SHANGHAI (CHINY)

SHANGAI - Centra Doskonalenia

Szanghaj - Chiny

Wielkość zakładu: 14880m2
Legnago

Nowa spółka Riello Heating Equipment (Szanghaj) Co. Ltd w Jinshan została otwarta 10 listopada 2009 roku. Nowa placówka Riello zajmuje 15 000 m2 z całego obszaru 22 000 m2 zatrudniając łącznie 200 lokalnych pracowników. Zakładowi wyznaczono trzy cele:
- produkcja palników na rynek lokalny i produkcja strategicznych komponentów;
- szkolenie w zakresie sieci sprzedaży w ważnym ośrodku szkoleniowym, w którym palniki poddaje się testom do 6 godzin.
- węzeł logistyczny i jakościowy odpowiadający za weryfikację wszystkich zakupów Grupy Riello w Chinach.
Ważny zakład wspierający działania Riello na lokalnym rynku.
- Qualitative and logistics hub responsible for verifying all the purchases of Riello Group in China.
An important establishment to supports Riello’s activities on the local market.

TORUŃ - Centrum Doskonalenia

Toruń - Polska

Wielkość zakładu: 16000m2 Legnago

RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A. od 2001 r. prowadzi w Polsce działalność produkcyjną oraz handlowo-szkoleniową sprzedając na rynku głównie urządzenia marki Riello, Beretta oraz Sylber. Jest częścią Riello Group, lidera w produktach i usługach związanych z ogrzewaniem, klimatyzacją i efektywnością energetyczną, jest również częścią Carrier, wiodącego światowego dostawcy innowacyjnych technologii HVAC, chłodnictwa, przeciwpożarowego, bezpieczeństwa i automatyki budynkowej.

Fabryka produkuje kotły ścienne i podgrzewacze wody na rynek polski, europejski i ogólnoświatowy. Toruńska spółka posiada 5 linii produkcyjnych, których wydajność sięga nawet do 2000 sztuk dziennie zatrudniając ok. 500 osób. Od zawsze firmie towarzyszyła dbałość o detale i innowacyjność dlatego też stara się szybko reagować na zmieniające się potrzeby rynku poprzez wprowadzanie nowoczesnej technologii do produkowanych urządzeń. Koncentruje się zarówno na rozwiązaniach zmierzających do poprawy efektywności energetycznej produktów oraz zmniejszenia emisji gazów, by chronić środowisko naturalne.

Dzięki systemowi szkoleń dla marek Beretta oraz Riello nieustannie podnosi poziom wiedzy technicznej współpracujących z nią partnerów rynkowych – sprzedawców, instalatorów i serwisantów.

Na każdej płaszczyźnie swojej działalności stawia sobie główny cel – ciągłego doskonalenia.
TORUN (POLSKA)