Pilade Riello wyróżnia się na tle licznych włoskich przedsiębiorców. W znaczący i niezwykły sposób firma przyczyniła się w ostatnim stuleciu do gospodarczego i technologicznego rozwoju kraju.
Niewiarygodna intuicja, duch inicjatywy oraz silna determinacja sprawiają, że w 1922 roku w Legnago, Pilade Riello zakłada "OFR Officine Fratelli Riello”, a rok później produkuje pierwszy palnik do pieca piekarniczego.
Mocna pozycja Riello wynika z potencjału innowacyjnego i doświadczenia zdobytego w ciągu ostatnich 100 lat. Postać Pilade Riello wyróżnia się na tle licznych włoskich przedsiębiorców, którzy w ostatnim stuleciu wnieśli wkład w gospodarkę.

Aż do dzisaj

Aż do dzisaj

oggi

2015

Riello zaczyna wieść prym w produkcji palników typu premix o niskiej emisji NOx osiągających maksymalną moc 1850 kW oraz 9 ppm NOx dla modelu RX 1800 SP/V.
W 2015 roku Riello prezentuje się na EXPO 2015 a w Muzeum Nauki i Technologii im. Leonarda da Vinci prezentuje Briket, palnik z 1950, który przekształcił tradycyjny opalany drewnem piec w ekonomiczny model opalany naftą.

2014

Riello rozszerza produkcję kotłów o nowy kondensacyjny model Helix 150 kW. Kocioł posiada konstrukcję modułową

2013

Dołączamy do włoskiego rynku hybrydowego, pierwszy hybrydowy system dla zastosowań mieszkaniowych

2012

Początek produkcji kotłów na rynku chińskim


Lata 2000

Struktura przemysłowa Grupy jest skonsolidowana względem nowych podmiotów na rynku eksportowym. We wrześniu utworzono Dział Handlowy Riello, którego celem jest nadzorowanie sprzedaży w zakresie całego katalogu, proponującego rozwiązania i usługi zapewniające całkowitą satysfakcję klienta.


2008

Riello wkracza w świat energii odnawialnej, kiedy to rozpoczęto przekształcenie zakładu w Piombino Dese (Padwa) w placówkę produkującą panele oraz kolektory słoneczne. W 2009 roku uruchomiony zostaje zakład produkcyjny w Chinach.


2005

Ponad 500 000 sztuk palników wyprodukowanych i sprzedanych w jednym roku.


2002

Zakończenie prac związanych z rozbudową Centrum Doskonalenia w Legnago.


2001

oggiCentrum Badawczo Rozwojowe Technik Spalania trzykrotnie zwiększa swoją powierzchnię.
W 2001 roku Riello otwiera nowy zakład w Toruniu do produkcji wiszących kotłów gazowych oraz podgrzewaczy gazowych przeznaczonych głównie na rynek europejski.

Lata 2000

Lata 90-te

Lata 90-te

Utworzony zostaje nowy dział mający nadzorować autonomię w zakresie sprzedaży całego katalogu. Wznowiono działania mające na celu uświadomić odbiorców o nowych produktach firmy oraz jej zaangażowaniu i organizacji, przekazując tę samą zasadę, którą Riello kierowało się od wielu lat, a która mówi, że Riello oferuje rozwiązania i usługi, które w pełni satysfakcjonują klientów.
W 1993 roku, w rekordowym czasie, wybudowano nowy zakład produkujący kotły, a w 1997 roku rusza produkcja palników w nowoczesnej fabryce w Legnago.
Struktura przemysłowa Grupy jest skonsolidowana względem nowych podmiotów na rynku eksportowym.


1998

Skupienie się na głównym przedmiocie działalności. Narodziła się marka Riello Burners.


1997

rozpoczęcie produkcji w nowym Centrum Doskonalenia Palników w Legnago.


1996

Riello otwiera Biuro w Pekinie.


1992

Centrum Badawczo Rozwojowe Technik Spalania podwaja swoją powierzchnię.
Wprowadzenie na rynek palnika olejowego niskoemisyjnego serii Gulliver BLU.


Lata 80-te

1985-90

Firma prowadzi intensywną ekspansję na zagraniczne rynki tworząc zagraniczne oddziały w głównych krajach europejskich: Anglii, Niemczech, Francji, Belgii, Szwajcarii. W 1987 roku we Włoszech doszło do istotnej zmiany w sprzedaży w wyniku fuzji sieci sprzedaży z Isotherm Riello. Utworzono również nową markę, którą symbolizuje czerwony trójkąt i cztery okręgi oznaczające wejście spółki na nowe rynki. W ramach działań zmierzających do uświadamiania marki, Riello sponsorowało przez 5 lat samochód w Formule 1 Benetton-Riello. W tym czasie wprowadzono do obrotu kompletny katalog z systemami dla techniki grzewczej i klimatyzacji produkowanymi przez Riello. W ciągu kilku lat od 1986 roku, poza historycznymi palnikami, spółka ma do zaoferowania na rynku około 140 rodzin produktów.


1983

W Angiari (Werona) otwarto Centrum Doskonałości Spalania w celu opracowywania i testowania palników.


1980

to rok założenia nowej spółki holdingowej grupy o nazwie OFR Officine Fratelli Riello SpA, i czas, w którym Spółka zmienia nazwę na RBL Riello Burners Legnago SpA. Grupa O.F.R obejmuje 10 przedsiębiorstw działających na terenie Włoch i za granicą. W ciągu najbliższej dekady rozszerzeniu ulegnie większa działalność przemysłowa Riello w zakresie nowych inwestycji w produkty oraz organizację sprzedaży we Włoszech i za granicą. W tym czasie budujemy nowy zakład w Mississauga w Kanadzie.

Lata 80-te

Lata 70-te

Lata 70-te


1979

Produkujemy palnik Mectron - palnik elektroniczny lat 80-tych.


1976

Pierwszy raz w historii sprzedajemy palniki na rynek USA.


1973

Spółka staje się spółką giełdową i przyjmuje nazwę O.F.R Officine Fratelli Riello.


1971

Kontynuacja wzrostu sprzedaży na rynkach europejskich i poza europejskich.


Lata 60-te

1962

W Padwie zostaje utworzony Dział Exportu, którego zadaniem jest koordynowanie działań spółki na rynkach zewnętrznych.


1960

Lata 60 rozpoczynają ważny okres w rozwoju zarówno Spółki, jak i włoskiego społeczeństwa. Są to lata rozwoju reklamy telewizyjnej, a Riello uruchamia w tym czasie bardzo popularną kampanię telewizyjną „Unca Dunca”, której celem jest rozwój marki Riello.
Założona zostaje Sieć Dystrybucji we Włoszech planująca kilka ważnych strategii handlowych.


Lata 60-te

Lata 50-te

Lata 50-te

1958

Powstaje dział maszyn i narzędzi którego zadaniem jest mechanizacja i automatyzacja procesów produkcji.


1955

Riello zaczyna produkcję klimatyzatorów. Pierwsza linia produkcyjna została zaimportowana ze Stanów Zjednoczonych i zainstalowana w fabryce Riello.


1950

W związku ze wzrostem zapotrzebowania na palnika Riello rozbudowuje zakład produkcyjny.Lata 30-te i 40-te

1945

Przerwana przez wybuch drugiej wojny światowej produkcja stopniowo zostaje wznowiona skupiając się na palnikach olejowych, z uwagi na sukces tego paliwa na rynku krajowym wykorzystywanego do domowych i przemysłowych instalacji grzewczych.


1938

W związku z kryzysem na rynku techniki grzewczej Riello zmienia profil produkcji z palników na maszyny dla gospodarstw domowych.


1936

W związku z redukcją podaży paliw ciekłych na rynku włoskim Riello opracowuje w pełni zautomatyzowany palnik na paliwo węglowe.


Lata 30-te i 40-te

Lata 20-te

Lata 20-te

1929

Wybudowano fabrykę, a w następnych latach następuje stały rozwój produkcji zgodnie ze szczególnymi wymaganiami rynku krajowego.

1925

Przez kryzys związany z olejem napędowym zachodzi konieczność przystosowania palników do nowego oleju ciężkiego. W zakresie produkcji jest to ważna innowacja, która pociąga za sobą bardziej złożone badania i rozwój.

1923

Pomysł przystosowania domowych palników olejowych, który przez długi czas wykorzystywano w Stanach Zjednoczonych, staje się głównym celem Riello; pierwszy palnik na lekki olej opałowy zostaje wyprodukowany na użytek pieców piekarniczych oraz do specjalnych zastosowań.

1920

Początek Riello. Firma zostaje założona po zakończeniu pierwszej wojny światowej jako zakład rzemieślniczy, w którym właściciele pracują razem z robotnikami.