Ogrzewanie i produkcja ciepłej wody użytkowej w Szkole Podstawowej im. PCK w Dylągówce

W Szkole Podstawowej im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Dylągówce (w powiecie rzeszowskim) zainstalowano gazowy kocioł kondensacyjny marki Riello. Kocioł CONDEXA PRO 100 został zamontowany w celu ogrzewania placówki w okresie jesienno-zimowym i wytwarzania ciepłej wody użytkowej.

Przeczytaj

Palnik gazowy BPR 150 marki Riello wykorzystywany w procesie produkcyjnym w firmie WJATECH

W polskim zakładzie przemysłowym WJATECH Sp. z o.o. specjalizującym się w produkcji linii technologicznych, tworzeniu profesjonalnych projektów maszyn z punktu widzenia mechaniki i automatyki, zainstalowano palnik marki Riello.

Przeczytaj

Palnik gazowy RS 410/E pracuje dla ZEC w Skwierzynie

W kotłowni gazowej Zakładu Energetyki Cieplnej pracuje palnik RS 410/E z mocą 3333kW (wyposażony w obudowę dźwiękochłonną) dla zapewnienia ciepła w Jednostce Wojskowej oraz blokach mieszkalnych w Skwierzynie w woj. lubuskim.

Przeczytaj

4 palniki RS 64 oraz 12 kotłów Condexa Pro 135 dostarcza ciepło do kurników w gminie Kostrzyn

Niedaleko Kostrzyna Wlkp. w Gospodarstwie Rolno – Hodowlanym od trzech lat pracują urządzenia marki Riello.

Przeczytaj

Produkcja Bailey'sa idzie pełną parą dzięki Riello

Proces produkcyjny w zakładzie Diageo, który zajmuje się wytwarzaniem likieru Bailey’s, rusza z miejsca dzięki dostarczonym przez Riello dwóm palnikom zasilanym dwoma rodzajami paliwa. Palniki Modubloc MB8LSE były pierwszymi zainstalowanymi w Północnej Irlandii od czasu wprowadzenia ich na rynek podczas targów MCE w Mediolanie oraz pierwszymi użytymi w kotłach parowych. Każdy z kotłów wytwarza ok. 10 ton pary na godzinę do wykorzystania w procesie produkcyjnym.

Przeczytaj

Riello ogrzewa fabrykę Ferrari

Włochy – cztery sztuki gazowych palników przemysłowych ER 16 SE zainstalowano w Maranello. Te palniki, z mocą wyjściową 16 MW, są zainstalowane na czterech kotłach OMP Panini. Są wyposażone w cyfrowe menadżery palnikowe, które w sposób automatyczny kontrolują proporcję mieszanki powietrze-gaz. Regulacja spalania odbywa się w oparciu o wyniki analizy spalin oraz korektę zawartości tlenu w spalinach, a regulacja prędkości obrotowej silnika wentylatora może być dostosowana do zmiennych obciążeń cieplnych kotłów.

Przeczytaj

Palniki z krzywką elektroniczną w fabryce LG Electronics

Polska - w polskim zakładzie LG Electronics zainstalowano 4 palniki Riello. Modele zamontowane na kotłach parowych Viessmann Vitomax 200 HS i Vitoplex 300 to palniki RS 400/E BLU o mocy 4 MW oraz palniki RS 190/M o mocy 1,9 MW. Zostały one specjalnie zaprojektowane do pracy w kotłach parowych o zakresie od 4 do 8 t/h. Modele wersji RS400/E wyposażone są w krzywkę elektroniczną do regulacji stosuku powietrzno-paliwowej, ktra jednocześnie spełnia funkcję menadżera cyfrowego. Rodzina palników “R…300-400-500-800” zostały zaprojektowane w oparciu o koncepcje modułową: moduły można łączyć w różne warianty techniczne, które pozwalają na użycie palników w przypadku szczególnych zastosowań różniących się od zastosowań standardowych (np.: w zakresie Lokalnych lub Krajowych Dyrektyw odrębnych, lokalnych wymogów w zakresie projektu zakładu lub instalacji, szczególnych warunków dotyczących połączenia/ integracji z systemem zakładu). Warianty palników można opracowywać zgodnie z życzeniem klienta oraz po dokonaniu techniczno-handlowej oceny.

Przeczytaj

Instalacja gorącej wody w Domu Spokojnej Starości Św. Józefa (Ascoli Piceno)

System składa się z 35 kolektorów słonecznych CSL 25 R Riello pokrywających powierzchnię 80 m2. Dzięki temu rozwiązaniu do atmosfery nie dostaje się 13,5 ton dwutlenku węgla rocznie. Podgrzana woda przechowywania jest w 3 dwuwężownicowych zbiornikach Riello 7200 HV o pojemności 2000 litrów każdy, które są zimą połączone z dwoma istniejącymi kotłami Riello ogrzewającymi budynek.

Przeczytaj

Ogrzewanie i produkcja ciepłej wody użytkowej w Hali Sportowej Pellini (Perugia)

System składa się 10 kolektorów słonecznych próżniowych model CSV25 Riello, dwóch zasobników Riello 7200 / 2 \ 500HV oraz ściennego kotła kondensacyjnego Riello Condexa Pro 100M . Dla instalacji produkującej ciepło system składa się z dwóch kondensacyjnych modułów Riello Alu Pro 280, zainstalowanych kaskadowo.

Przeczytaj

RAVENNA - rośliny potrzebują ciepła

Instalacja została zbudowana dla firmy Baldi. Jej celem jest ogrzanie 25 000 metrów kwadratowych szklarni oraz 5 000 metrów kwadratowych biur i magazynów. Kotłownia ma moc 4600 kW i składa się z kotłów Riello Tau 1450, oraz RTG 1500.

Przeczytaj