Postava Pilade Riello vyčnieva z radu talianskych podnikateľov, ktorí počas minulého storočia, prispeli k hospodárskemu a technologickému rozvoju krajiny, natoľko významným a mimoriadnym spôsobom. Vďaka svojej neuveriteľnej intuície, duch iniciatívy a pevné odhodlanie, v roku 1922 Pilade Riello zostavou "OFR Officine Fratelli Riello" v Legnago (Verona - Taliansko) rok neskôr vyrobil prvý horák pre pece pekárov. Sila Riello je výsledkom jeho technologických kapacít v oblasti inovácií a skúseností, ktoré získala vo svojej 100-ročnej histórii.
Postava Pilade Riello vyčnieva z radu talianskych podnikateľov, ktorí počas minulého storočia, prispeli k ekonomike.

RIELLO
Až po súčasnosť

Až po súčasnosť

oggi

2015

Riello dosiahne prvenstvo v Európe na premix horáky monobloku pri veľmi nízkych emisií NOx, dosiahnutie maximálneho výkonu 1850 kW a 9 ppm NOx, pričom RX 1800 SP / V modeli.
Riello sa pripojí na EXPO 2015 a prináša svoju prítomnosť Múzeum vedy a technológie "Leonardo da Vinci" s brikiet, horák v roku 1950, ktorá prevedie tradičné kachle na drevo ekonomický petrolej.

2014

Riello rozšíri svoj sortiment kotlov pre profesionálnu modulárnu aplikáciu začatie nového Helix 150 kW kondenzačný motora na špičkový výkon.

2013

Uvedenie talianskeho Hybridu, prvý hybridný systém postavený pre obytné aplikácie.

2012

Zahájenie výroby kotlov na čínskom trhu.


DEKÁDA 2000

Priemyselná štruktúra skupiny je konsolidovaná, zatiaľ čo annovo vstupuje na vývozné trhy.
V septembri Riello Trade Division bola vytvorená s úlohou dohliadať na predaj celého katalógu, Riello, ktorý ponúka riešenia a služby, aby vyhoveli zákazníkom úplnej spokojnosti.


2008

Bolo zahájenie premeny závodu v Piombino Dese (Padova) na výrobu solárnych panelov a kotlov, ktoré označuje vstup Riello vo svete obnoviteľných zdrojov energie. V roku 2009 začína nábeh výroby v Číne.


2005

viac ako 500.000 horáky vyrábané a predávané iba v jednom roku.


2002

Práca na rozšírenie Centra pre zdokonalenie je dokončená.


2001

oggiSpaľovacie vyskumné centrum sa zväčší o trojnásob svojej veľkosti.
V roce 2001 otevřela v polské Toruni nový výrobní závod na výrobu závěsných kotlů a ohřívačů vody, který je určen především pro evropský trh.

DEKÁDA 2000

Dekáda ´90

Dekáda ´90

Nová divízia je zrodená aby dohliadala na autonómiu pri predaji celého katalógu. Obnovené úsilie v oblasti komunikácie, ako to bolo pred mnohými rokmi, s cieľom oznámiť verejnosť talianskeho Riella nový produkt v záväzku a organizácie: Riello, ktoré ponúka riešenia a služby, vyhovujúc zákazníkom úplnej spokojnosti.
Nový závod na výrobu kotlov bol postavený v roku 1993 v rekordnom čase, a v roku 1997 začína výrobu horákov v novom modernom závode v Legnago.
Priemyselná štruktúra skupiny je konsolidovaná, zatiaľ čo nanovo vstupuje na vývozné trhy.

1998

Zameranie na hlavný predmet podnikania: Značka Riello horáky je zrodená.


1997

Nové centrum zdokonalovania pre vývoj produktov a výrobu horáka je uvedený.


1996

Riello otvorí zastúpenie v Pekingu.


1992

spaľovacie výskumné centrum zdvojnásobí svoju veľkosť. Gulliver Modrá Low Nox horák je vypustený do obehu.


Dekáda '80

1985-90

Boli to roky veľkej expanzie na zahraničných trhoch, s vytvorením zahraničných dcérskych spoločností vo veľkých európskych krajinách: Anglicka, Nemecka, Francúzska, Belgicka, Švajčiarska. V Taliansku došlo k radikálnej zmene predaja so zlúčením predajných sietí a Isotherm Riello (1987) a vytvorenie novej značky sa skladá z červeného trojuholníka a štyrmi kruhmi symbolizujúc expanziu spoločnosti na nové trhy, expanzia v oblasti komunikačných technológií sponzoruje vozidlo po dobu piatich rokov Formule 1 Benetton - Riello. Medzitým, kompletné Riello, katalóg s produktmi pre vykurovanie a chladeni začalo byť komerčne. Od roku 1986, v priebehu niekoľkých rokov sa firma ponúka na trhu, okrem historických horákov, z toho asi 140 skupinyvýrobkov.


1983

V Angiari (Verona) bylo otevřeno Centrum excelence pro spalování, které vyvíjí a testuje hořáky.


1980

"OFR Officine Fratelli Riello SpA", zatiaľ čo spoločnosť zmenila svoj názov "RBL Riello Horáky Legnago SpA" Finančné O.F.R. zahŕňa všetky spoločnosti zaradené do skupiny 10 pôsobiacich v Taliansku aj v zahraničí. Silný rozvoj priemyselných činností Riello, s novými investíciami na produkty a predajných organizácií v Taliansku, tak v zahraničí, sa rozšíri po celej dekáde. Do tej doby sme postavili nový závod v Mississauga, Kanada.

Dekáda '80

Dekáda '70

Dekáda '70


1979

Mectron je vyrobený: elektrické horáky 80 rokov.


1976

Horáky sú predávané prvýkrát na trh v USA.


1973

Spoločnosť sa stáva akciová názov pre Officine Fratelli Riello.


1971

pokračuje ďalej v predaji horákova ako v Európe tak aj mimo.


Dekáda '60

1962

Riello Export je založené v Padove (Taliansko) s cieľom koordinovať a vyvýjať všetky aktivity zahraničných firiem.


1960

60.te roky otvárajú dôležité obdobie rozvoja ako pre spoločnosť takaj pre širokú taliansku spoločnosť. Sú to roky, kedy televízne reklamy sa rozširujú a Riello začína veľmi populárnu a úspešnú publicitu na TV "ujo" Dunco rozvíja značku Riello.
U niektorých dôležitých obchodných stratégií je vytvorená silná talianska distribučnú sieť.


Dekáda '60

Dekáda '50

Dekáda '50

1958

špeciálne obrábacie stroje oddelenie je nastavený pre automatizáciu hlavných komponentov pre horáky.


1955

Spoločne s výrobou horákov v týchto rokoch Riello zavádza ďalšie produkty, ako sú klimatizačné zariadenia. Spočiatku tieto nové produktové rady sa dovážajú z USA, potom začali byť vyrábané vnútri Riello továrne.


1950

výrobné priestory rozšírené na uspokojenie dopytu pre horáky v tepelnej aplikácii.Dekáda '30 - '40

1945

Výroba postupne obnoví svoju činnosť po prerušení spôsobenou druhou svetovou vojnou a je opäť zameraná na ťažké olejové horáky, najmä s ohľadom na úspech tohto paliva na domácom trhu pre bytové a priemyselné aplikácie kúrenia.


1938

Vzhľadom na krízu v odvetví vykurovania, spoločnosť zameriava svoju produkciu na špeciálne obrábacie stroje pre domáci trh.


1936

V dôsledku silného zníženia dostupnosti kvapalných palív, nové automatické špeciálne horáky pre použitie s uhlím sú vyvinuté a vyrobené ..


Dekáda '30 -  '40

Dekáda '20

Dekáda '20

1929

Prvá továreň je postavený, bude v nasledujúcich rokoch sa vidieť stabilný vývoj výroby kvôli špecifickým požiadavkám na domácom trhu.

1925

Plynovo olejová kríza nastavuje problém prispôsobenia horákov do nového ťažkého ropného paliva. Z hľadiska výroby sa jedná o významnú inováciu, ktorá zahŕňa oveľa zložitejšie výskum a vývoj.

1923

Myšlienka prispôsobenia domácich olejovích horákov, po dlhú dobu už používaných v Spojených štátoch, sa stáva hlavným účelom Riello; prvý ľahký olej horák sa vyrába na použitie v peciach pečiva a pre špeciálne aplikácie..

1920

Spoločnosť bola založená po skončení prvej svetovej vojny zo strany vlastníkov ako priamych pracovníkov v prvej remeselnej dielne.